Zaujmite svojou vizitkou a odlíšte sa od ostatných

V dnešnej dobe kapitalizmu sú vizitky bežnou súčasťou našich peňaženiek. No vo väčšine prípadov sú všetky vizitky rovnaké, len s iným obsahom textu. Ako zaujať vlastnou vizitkou a odlíšiť sa od ostatných vizitiek, tak aby si vašu vizitku zapamätali na prvý pohľad si povieme v dnešnom článku.

Kto povedal, že to musí byť len papier

Vizitka nemusí byť len papierová. Môže byť vyrobená z priehľadnej fólie, plechu, plastu, umelej hmoty či dokonca preglejky. Je však nutné hľadať rovnováhu medzi kreativitou a praktickosťou. Vizitka by sa mala dať ľahko uložiť, nezaberať veľa miesta a mala by sa dať dobre chytiť do ruky. Výroba vizitiek z takýchto materiálov je drahšia.

Aj papier má viacero podôb

Ak sa rozhodnete pre papierovú vizitku, tak aj pri nej máte viacero možností, pretože existuje nepreberné množstvo špeciálnych druhov papierov rôznych farieb a povrchov. Napríklad papier imitujúci kožu, drevo, kov a podobne. Ďalšie spektrum možností využitia ponúkajú špeciálne papiere s rôznou plastickou textúrou. Takéto vizitky sú ľahšie zapamätateľné aj na dotyk.

Zaujmite tvarom

Do všetkých druhov vizitiek sa dá urobiť výsek ako okienko, dierka na zavesenie, guľaté rohy, logo či iný zaujímavý tvar, ktorý súvisí s profesiou majiteľa vizitky. Vďaka takejto vizitke neobvyklého tvaru si môže byť jej majiteľ istý, že bude ľahko zapamätateľný a zároveň ťažko zameniteľný. Samotný tvar vizitky môže napovedať čím sa zaoberáte. Aj pri voľbe tvaru vizitky treba pamätať na praktickosť a na to, aby sa dala ľahko odložiť.

Vizitka by mala zaujať na prvý pohľad, aby si ju dotyčný odložil a nie hneď za rohom vyhodil do koša. Preto tvorbu vašej vizitky zverte do rúk profesionálov.