Vyberte si dobrú jazykovú školu

Vravíte si, že na učenie nie je nikdy neskoro? Až teraz ste si uvedomili akou veľkou výhodou je ovládať cudzie jazyky? Chcete sa naučiť ďalšiu reč? Tak potom potrebujete navštevovať dobrú jazykovú školu. Ako si vybrať takú, ktorá bude dobrá? To si povieme v dnešnom článku.

Osobné stretnutie

Dohodnite si úvodný pohovor v niekoľkých vybraných školách. Na tieto návštevy si skúste vyhradiť niekoľko popoludní v jednom týždni. Pri návšteve školy sa pýtajte na veci súvisiace s vyučovaním a na ďalšie požadované informácie.

Rozdeľovací test

Ak ste sa už v minulosti daný jazyk učili, a chcete len po pár rokoch pokračovať, tak hľadáte jazykový kurz pre pokročilých. Než do takého kurzu nastúpite, absolvujte rozdeľovací test vašich znalostí. Dnes je to už bežná prax, vo všetkých dobrých jazykových školách.

Referencie

Spýtajte sa na osobné referencie bývalých študentov alebo na úspešnosť absolventov pri medzinárodných skúškach. Uvedomte si však, že len málo študentov prešlo viacerými jazykovými školami, a ak dáte len na ich rady, možno nebudete sklamaní, ale nemusíte vybrať najlepšiu školu pre vás. Každému totiž vyhovuje trochu iný prístup.

Lektor

Lektor je veľmi dôležitá osoba v jazykovom kurze. Bude vás niekoľko lekcií učiť, motivovať, viesť a posúvať vaše znalosti. Lenže to nie je všetko. Dôležité je, aby vám bol lektor sympatický, chodili ste na jeho hodiny natešení a z nich patrične motivovaní k ďalšiemu štúdiu.

Rada na záver

Najhorším možným variantom je výber jazykovej školy len podľa ceny. Cenu kurzu by ste mali posudzovať nie podľa toho, koľko zaplatíte za jednu výučbovú hodinu, ale v závislosti od pridanej hodnoty.