Vyberáme zrkadlo do kúpeľne

Zrkadlá sú dnes už bežnou vecou, bez ktorej si život dokážeme predstaviť len ťažko. Okrem toho, že majú nielen estetickú funkciu, majú hlavne aj funkciu praktickú, pretože sa pred nimi umývame, upravujeme aj obliekame. A práve preto, si v dnešnom článku povieme ako vybrať zrkadlo do kúpeľne. Pred samotnou kúpou si treba zodpovedať na pár otázok.

Kam umiestnime zrkadlo?

Väčšinou je zrkadlo zavesené nad umývadlom. Ide o zaujímavo prepracované modely, ktoré vynikajú zaoblenými či hranatými tvarmi. K videniu sú zrkadlá s antikoróznou povrchovou úpravou. Všeobecne sa kúpeľňové zrkadlá delia na zrkadlá bez rámu, zrkadlá s rámom a kúpeľňové zrkadlá so skriňou. Zrkadlá bez rámu bežne určené na nalepenie priamo na obklad sa hodia do minimalistických kúpeľní. Zrkadlá s rámom zvyčajne obsahujú sadu na uchytenie, väčšinou sa vešajú pomocou vŕtania do múrov.

Aké rozmery zrkadla?

Medzi najpredávanejšie rozmery patria zrkadlá medzi 60 – 80 cm. Existujú tiež kúpeľňové zrkadlá vo veľkom formáte, ktoré sa umiestňujú do kúpeľňového priestoru. Tie krásne zobrazujú celú postavu. Veľkosť zrkadla vyberajte podľa veľkosti kúpeľne a okolitej plochy. Pamätajte, že zrkadlo opticky zväčší miestnosť, preto môže byť aj väčšie zrkadlo v malej kúpeľni veľmi dôležitým prvkom.

Aký materiál?

Zrkadlá sú na trhu v ponuke nielen v tradičnej, striebornej a čiernej farbe, ale aj v dekore chrómu, duba, buka, brezy, mahagónu, orecha, čerešne, višne a wenge. Materiál zrkadla, farbu rámu a jeho štýl vyberajte podľa okolitej ponuky, aby ste dosiahli jednotný vzhľad. Poprípade môžete farby kombinovať a vyzdvihnúť tak dizajnovo odvážnejšie zrkadlá.

Ak si zodpoviete na tieto otázky, ste pripravení ísť do obchodu, kde v spolupráci s predavačmi si vyberiete zrkadlo, ktoré skrášli vašu kúpeľňu.