Typy dávkovačov na mydlo

Mať na umývadle alebo v jeho blízkosti postavený dávkovač na mydlo je dnes už samozrejmosťou. Stretnete sa s ním už všade, v domácnostiach, v hoteloch aj na verejných toaletách v obchodných domoch. Preč sú tie časy, keď ste si umývali ruky s obyčajným kusom mydla.

Podľa miesta, kde chceme dávkovač na mydlo umiestniť, volíme aj jeho veľkosť či dizajn. Pokiaľ ide o miesto s menšou vyťaženosťou, napríklad domáce kúpeľne, záchody či toalety v reštaurácii, stačí vám menší dávkovač s objemom do 300 mililitrov. Na viac vyťažené miesta ako sú väčšie hotely, toalety vo výrobných halách a obchodné centrá, si zaobstarajte skôr dávkovače na mydlo s objemom okolo 500 mililitrov a viac.

Dávkovač na mydlo môžeme rozdeliť do troch kategórií podľa jeho typu umiestnenia: existujú dávkovače nástenné, voľne stojace a zápustné. Tie sa tiež umiestňujú na rôzne miesta podľa ich špecifickosti.

S nástennými dávkovačmi na mydlo sa stretnete hlavne na toaletách v reštauráciách a nákupných centrách. Sú veľmi praktické, pretože sú umiestnené väčšinou hneď pri umývadle tak, aby nezavadzali.

Voľne stojace dávkovače na mydlo sa nachádzajú predovšetkým v domácnostiach, ktoré uprednostňujú takýto typ pred inými. Kvôli svojej nižšej kapacite spravidla dobre poslúžia v domácich toaletách a kúpeľniach, kde si majitelia podľa svojho vkusu môžu vybrať z rôznych možností vyhotovenia, materiálu i veľkosti. Je len na nich, aký druh dávkovača uprednostnia.

So zápustnými dávkovačmi na mydlo sa stretnete zriedkavejšie, sú však skvelou alternatívou k ďalším dvom možnostiam. Takéto dávkovače sú umiestnené priamo v umývadle alebo na doske umývadla. Vynikajú tým, že majú väčšiu kapacitu, preto sa do nich zmestí viac zásob mydla.  S takýmito dávkovačmi sa stretnete v domácom prostredí, ale aj v vo verejnej a komerčnej sfére.

Pri kúpe nastáva aj dôležitá otázka: dotykový alebo bezdotykový dávkovač? Pri tejto otázke sa berie do úvahy hlavne osobná hygiena. Na verejných miestach sa preto uprednostní bezdotykový dávkovač pred dotykovým, aby ľudia nemuseli zbytočne a opakovane stláčať tlačidlá. Stačí nastaviť ruku pod senzor a dávkovač uvoľní tekuté mydlo. Bezdotykové dávkovače na mydlo sa už v súčasnosti vyskytujú aj v niektorých domácnostiach.