Posuvné dvere do steny sú elegantným riešením nielen v malých priestoroch

Existuje hneď niekoľko možností, ako otvárať dvere v priestore interiéru. Pri výbere často rozhoduje veľkosť interiéru, finančné možnosti, ale aj vkus a predstavy o bývaní. Práve v dnešnom článku si povieme niečo viac o tejto elegantnej možnosti, ktorou sú posuvné dvere do steny.

Nepotrebujú žiadne miesto

Posuvné dvere do steny sú najvýhodnejším systémom otvárania dverí v malých bytoch, pretože nevyžadujú ani centimeter miesta. Ako fungujú? Dvere zachádzajú do cenovo prijateľného stavebného puzdra a v ničom tak nebránia.

Treba s nimi rátať vopred

Do steny môžeme zasúvať dvere jednokrídlové, ako aj dvojkrídlové, od seba, ale aj na jednu stranu za seba. Avšak s prítomnosťou a cenou stavebného puzdra treba počítať už pri projektovaní, pretože dodatočná stavba stavebného puzdra by sa výrazne predražila.

Vhodné riešenie pri rekonštrukcii bytového jadra

Pri rekonštrukciách klasických panelových bytov ešte z čias socializmu sa osvedčilo dvojité stavebné puzdro, ktorého cena je samozrejme priaznivejšia ako pri dvoch samotných puzdrách. Práve dvojité puzdro sa najčastejšie používa pri rekonštrukcii a toalety v bytovom jadre.

Nesporné výhody

Výhodou posuvných dverí do steny je ich bezbariérovosť, taktiež praktickosť, s ktorou elegantne vyriešia zatváranie dverí aj v atypických priestoroch. Okrem toho šetria priestor, ktorý oceníte pri sťahovaní objemnejších vecí. Zároveň vás už nikdy nebude vytáčať vŕzganie dverí, či silné tresknutie dverí rozčúlenou manželkou respektíve deťmi alebo prípadný prievan, ktorý navyše môže rozbiť aj sklenú výplň dverí.

Tak čo nadchla vás možnosť posuvných dverí do steny rovnako ako nás? Ak áno, neváhajte a zájdite do špecializovaných predajní, kde vám ochotne poradia nielen s výberom samotných dverí, ale aj s výberom stavebného puzdra tak, aby ste s výslednou cenou boli spokojní.